Flört talebini reddeden kadına 3 milyon dolarlık tazminat davası açtı

[ad_1]

Flört talebini reddeden kadına 3 milyon dolarlık tazminat davası açtı

K. Kawshigan’ın, flört talebini reddederek duygusal travma geçirmesine neden olan Nora Tan’a 7 Temmuz’da açtığı davanın ön duruşması 9 Şubat’ta görülecek.

Ülkenin tanınmış gazetelerinden Straits Times’ın haberinde Kawshigan’ın, Tan’ın kendisini reddetmesiyle travma yaşadığını ve depresyona girdiğini öne sürdüğü belirtildi.

Buna göre Tan ve Kawshigan, 2016’da tanışıp arkadaş oldu. Kawshigan, Eylül 2020’de Tan’la görüşerek kendisiyle sevgili olmak istediğini söyledi. Fakat Tan bunu reddederek, Kawshigan’ı sadece arkadaş olarak gördüğünü ifade etti.

Aldığı olumsuz yanıtın ardından Kawshigan, ısrarlı şekilde taleplerini yineledi ve kabul etmemesi halinde Tan’ı, itibarını zedeleyecek bir tazminat davası açmakla tehdit etti.

New York'ta pembe güvercin bulundu: 'Cinsiyet öğrenme partisi için boyanmış olabilir'

New York’ta pembe güvercin bulundu: ‘Cinsiyet öğrenme partisi için boyanmış olabilir’

Independent Türkçe’deki habere göre Tan, Kawshigan’la birlikte terapiye katılmaya başladı. Kadının, bunun Kawshigan’ın durumu kabullenmesini sağlayacağını düşündüğü aktarıldı.

Fakat Tan, bir buçuk yılın ardından terapiyi bıraktığında Kawshigan yeniden kendisini tehdit etmeye başladı.

Tan, adama karşı geçen yıl nisanda taciz suçlamasıyla şikayette bulundu ve mayısta kendisiyle iletişimi kesti. Bunun üzerine Kawshigan da temmuzda Tan’a karşı Yüksek Mahkeme’de tazminat davası açtı.

Kawshigan, yaşadığı travma yüzünden iş hayatına odaklanamadığını, gelirinin düştüğünü ve masraflı terapiyle rehabilitasyon süreçlerinden geçmek zorunda kaldığını öne sürdü. Tan ise hakkında uzaklaştırma kararı çıkarttığı Kawshigan’a karşı dava açtı.

Ayrıca Kawshigan, ağustosta Tan hakkında 22 bin dolarlık ayrı bir tazminat davası daha başlattı. Bu şikayette Kawshigan, Tan’ın terapi sürecinden çekilerek aralarındaki anlaşmayı ihlal ettiğini savundu.

Ancak 28 Ocak’ta görülen duruşmada mahkeme, Kawshigan’ın haksız olduğuna karar verdi.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*