39. Bağımsız Ruh Ödülleri (Independent Spirit Awards) adayları açıklandı



39. Bağımsız Ruh Ödülleri (Independent Spirit Awards)  adayları açıklandı

Amerikan bağımsız sinemasının en prestijli ödülleri olan Bağımsız Ruh Ödülleri (Independent Spirit Awards) için adaylar belli oldu.

Bağımsız film yapımcıları tarafından çekilen filmlere 1986’dan beri verilen Bağımsız Ruh Ödülleri (Independent Spirit Awards), bu yıl 39’uncu kez sahiplerini bulacak. 2023 Bağımsız Ruh Ödülleri adayları açıklandı.
Bu ödül için aday gösterilen filmlerin bütçelerinin 30 milyon dolardan az olması gerekiyor. Dolayısıyla Maestro ve Dolunay Katilleri (Killers of the Flower Moon) gibi favorileri filmler bu ödüle aday gösterilmedi. 
Aidy Bryant’ın sunuculuğunu üstleneceği Bağımsız Ruh Ödülleri töreni 25 Şubat 2024’te gerçekleşecek ve tören YouTube’dan yayınlanacak.
İşte 2023 Bağımsız Ruh Ödülleri adayları…

EN İYİ FİLM 
All of Us StrangersAmerican Fiction
May December
Passages
Past Lives
We Grown Now

EN İYİ İLK FİLM
All Dirt Roads Taste of SaltChronicles of a Wandering Saint
Earth Mama
A Thousand and One
Upon Entry
Vásquez
JOHN CASSAVETES ÖDÜLÜ (1 milyon doların altında bütçeyle çekilen filmlere veriliyor)
The Artifice Girl
Cadejo Blanco
Fremont
Rotting in the Sun
The Unknown Country

EN İYİ YÖNETMEN
Andrew Haigh – All of Us Strangers
Todd Haynes – May December
William Oldroyd – Eileen
Ira Sachs – Passages
Celine Song – Past Lives

EN İYİ SENARYO
David Hemingson – The Holdovers
Cord Jefferson – American Fiction
Laura Moss, Brendan J. O’Brien – Birth/Rebirth
Emma Seligman, Rachel Sennott – Bottoms
Celine Song – Past Lives

EN İYİ İLK SENARYO
Samy Burch; Story by Samy Burch, Alex Mechanik – May December
Noah Galvin, Molly Gordon, Nick Lieberman, Ben Platt – Theater Camp
Tomás Gómez Bustillo – Chronicles of a Wandering Saint
Laurel Parmet – The Starling Girl
Alejandro Rojas, Juan Sebastián Vásquez – Upon Entry

EN İYİ OYUNCU
Jessica Chastain – Memory
Greta Lee – Past Lives
Trace Lysette – Monica
Natalie Portman – May December
Judy Reyes – Birth/Rebirth
Franz Rogowski – Passages
Andrew Scott – All of Us Strangers
Teyana Taylor – A Thousand and One
Jeffrey Wright – American Fiction
Teo Yoo – Past Lives

EN İYİ YARDIMCI OYUNCU
Erika Alexander – American Fiction
Sterling K. Brown – American Fiction
Noah Galvin – Theater Camp
Anne Hathaway – Eileen
Glenn Howerton – BlackBerry
Marin Ireland – Eileen
Charles Melton – May December
Da’Vine Joy Randolph – The Holdovers
Catalina Saavedra – Rotting in the Sun
Ben Whishaw – Passages

SES GETİREN PERFORMANS
Marshawn Lynch – Bottoms
Atibon Nazaire – Mountains
Tia Nomore – Earth Mama
Dominic Sessa – The Holdovers
Anaita Wali Zada – Fremont

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ
Katelin Arizmendi – Monica
Eigil Bryld – The Holdovers
Jomo Fray – All Dirt Roads Taste of Salt
Pablo Lozano – Chronicles of a Wandering Saint
Pat Scola – We Grown Now
 EN İYİ KURGU
Rotting in the Sun
We Grown Now
How to Blow Up a Pipeline
Theater Camp
Upon Entry

EN İYİ BELGESEL
Bye Bye TiberiasFour Daughters
Going to Mars: The Nikki Giovanni Project
Kokomo City
The Mother of All Lies

EN İYİ ULUSLARARASI FİLM
Anatomy of a Fall (Fransa)
Godland (Danimarka-İzlanda)
Mami Wata (Nijerya)
Tótem (Meksika)
The Zone of Interest (İngiltere, Polonya, ABD)



Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*